Evde hamilelik testi

Hamile olduğunuzdan şüpheleniyor ve bunu bir an önce öğrenmek istiyorsanız,  evinizde kolaylıkla bulunan malzemelerle gebelik testi kiti almadan hamile olup olmadığını test edebilirsiniz. Sirke ve ton balığı suyu, diş macunu, idrar yaklaşımı, şeker, limon, karbonat  ile uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde evde hamilelik testi uygulayabilirsiniz.

Test yöntemleri

Sirke ve ton balığı suyu ile hamilelik testi

Sirke ve ton balığı suyu ile hamilelik testi için 1 Su bardağının 4/1 miktarıda ton balığı suyunu eşit miktarda sirke ile karıştırın ve 1 gece boyunca oda sıcaklığında bekletin. Ertesi sabah uyandığınızda idrarınızı beklettiğiniz suyla karıştırın. Çözeltinin rengi parlak yeşile dönüşüyorsa testin sonucu pozitiftir. Turuncu veya sarıya dönüşüyorsa sitke ve ton balığı suyu ile yaptığınız testin sonucu negatiftir.

Diş macunu ile hamilelik testi

Diş macunu ile hamilelik testi yapmak için öncelikle bir kasenin içerisine beyaz renkteki diş macununu sıkın ve ardından idrarınızı ekleyin. Köpüren diş macununun rengi maviye dönüşüyorsa sonuç pozitiftir.  Karışımda köpürme olur ancak renginde bir değişim olmuyorsa diş macunuyla yaptığınız testin sonucu negatiftir.

İdrar yaklaşımı ile hamilelik testi

İdrar yaklaşımı ile hamilelik testi yapmak için boş bir şişeye veya boş bir idrar kabına idrarınızı yapın. 4 saat boyunca yerinden hareket ettirmeden bekleyin. 4 saat sonunda idrarınızın yüzeyinde beyaz bir tabaka oluşmuşsa idrar yaklaşımıyla yaptığınız testin sonucu pozitiftir.

Şeker ile hamilelik testi

Şeker ile hamilelik testi yapmak için bir kasenin üzerine biraz şeker tozunu koyun. Sabah kalktığınızda ilk idrarınızı şekerin üzerine dökün ve biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erirse sonuç negatiftir. İdrarın içinde şekerler erimez ve topaklanırsa şeker ile yaptığınız testin sonucu pozitiftir.

İlginizi çekebilir  Hamilelik döneminde kıyafet seçimi

Limon ile hamilelik testi

Limon ile hamilelik testi yapmak için plastik veya şeffaf bir bardağa idrarınızı doldurun. Küçük bir limonu ikiye bölerek bir parçasını bardakta bulunan idrarın üzerine sıkın. Limon tortuları bardağın dibine çökmeye başlarsa sonuç pozitiftir.. Limon tortuları bardağın dibine çökmez  ise limon ile yaptığınız testin sonucu negatiftir.

Karbonat ile hamilelik testi

Karbonat ile hamilelik testi yapmak için plastik veya şeffaf bir bardağa idrarınızı doldurun. 1 çay kaşığı kadar karbonatı bardakta bulunan idrarınızın üzerine yavaşça boşaltın.  Karbonat idrarın üzerinde köpürmeye başlarsa sonuç pozitiftir. Karbonat kabarmadan dibe çökmeye başlarsa karbonat ile yaptığınız testin sonucu negatiftir.

Test sonuçları doğru mu?

Eczanelerden aldığınız hamilelik testlerinde test güvenliği 100% olmadığı gibi bu testlerde de testi güvenliği 100% değildir. Kesin sonuçlar alabilmeniz için mutlak bir şekilde kan testi yaptırmanız gerekmektedir.

Test sonuçlarınızın negatif olması durumunda tüm bu yaşananları tekrar yaşamak istemeyip çocuk sahibi olmak istemiyorsanız Ertesi Gün Hapı konusunda bilgi sahibi olmanızda fayda var.