Hamilelik döneminde rahatlık ön planda olmalı

Anne adayları hamileliğin ilk dönemlerinde kıyafet kullanımında zorlanmasalar da ilerleyen dönemlerde kilo almaya başladıktan sonra kıyafetlerini giymekte zorlanabilirler. Dördüncü aydan itibaren anne adaylarının vücudunda değişimler başlar. Karın bölgesinin dışında bel ve basen bölgeleri de kilo alır. Bu nedenle de hamilelik döneminde her zaman giydiğiniz kıyafetlerinizi giymekte zorlanırsınız hatta kıyafetleriniz size olmaz. Ayrıca hem anne adayının rahat etmesi hem de bebeğin kıyafetlerden zarar görmemesi için hamileler özel hamile kıyafetleri tercih etmelidir.

Bebeğinizin rahatı için

Hamilelik döneminde bebeğinizi sıkmayacak kıyafetler tercih edin.
Hamilelik döneminde bebeğinizi sıkmayacak kıyafetler tercih edin.

Hamilelikte kıyafet seçiminizde dikkat etmeniz gereken ilk detay dar kıyafetler seçmemektir. Özellikle karın bölgesini sıkacak dar pantolonlar tercih edilmemelidir. Hamileliğin ilerleyen dönemlerinde karın iyice büyüyeceği için hamilelere uygun olan beli lastikli olan pantolonlar tercih etmelisiniz. Ayrıca pantolonların yanı sıra beli lastikli olan eşofmanlar kullanabilirsiniz. Eşofmanlar içerisinde daha çok rahat edebilirsiniz.

Üst kıyafet seçiminde yine dar olmayan bol kıyafetler seçmelisiniz. Tunikler ve bol tişörtler, içerisinde rahat edebileceğiniz oldukça kullanışlı kıyafetlerdir.  Bunun dışında göğüs altından bollaşan gömleklerde kullanabilirsiniz. Ayrıca yine göğüs altından bollaşan elbiseler içerisinde de rahat edebilirsiniz. Bu kıyafetler içerisinde oldukça şık da görünmeniz de mümkündür.

Kaliteli kumaş

İç çamaşırı seçiminde de yine hamilelere uygun olan sutyenler tercih etmelisiniz. Özellikle göğüs bölgenizi sıkmayan içerisinde rahat edebileceğiniz sutyenleri tercih etmelisiniz. Ayrıca kullandığınız iç çamaşırlarının hijyenik olması önemlidir. Çünkü kullandığınız kalitesiz iç çamaşırları nedeniyle çeşitli cilt problemleri yaşayabilirsiniz. Bu cilt hastalıkları hamileliğinizi bile etkileyebilir. Bu nedenle de iç çamaşırlarınızı seçerken kaliteli kumaşlardan yapılmış olmasına özen göstermelisiniz.

Çalışırken rahat edin

Çalışan bir anne adayı iseniz işiniz için kıyafet seçerken yine hamile kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Birçok marka hamileler için özel kıyafetler satmaktadır. İş kıyafetlerinizi bu tür mağazalardan alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir  Bebek bakım yağıyla masaj yapan anneler, dikkat!

Ayakkabı tercihi önemli

Hamilelik döneminde kullanılan ayakkabılarda çok önemlidir. İlk zamanlarda ayakkabılarınız rahatlıkla olsa da ilerleyen dönemlerde ayaklarınız şişeceği için ayakkabılarınızı giymekte zorlanabilirsiniz. Bu nedenle içerisinde rahat edebileceğiniz ortopedik terlikleri tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabılarda yine sizin rahat etmenizi sağlasa da bir süre sonra onları da giyemeyebilirsiniz. Hamilelik döneminde düz tabanlı ayakkabılar giymeye özen göstermelisiniz. Topuklu ayakkabılar ile yürürken zorlanabilirsiniz. Ayrıca bu ayakkabılar ile düşme riskiniz olduğu için hamilelik döneminde kullanmamanız sizin için daha iyi olacaktır.