Mükemmel cildin hayalini kurmayan bir kadın herhalde düşünülemez. 7 gün içinde parlak bir cilde sahip sahip olabilir misiniz dersiniz? Bu yazımızı okuyup uyguladıktan sonra sonuçlarını sizde görebilirsiniz..

İlk iş olarak cildinizle bugünden itibaren işbirliği yapın ve cildinizle ilgileneceğinizi kendinize benimsetin. Koyu halkalara, pigmentasyona, kuru ve cansız deri lekelerine, siyah noktalara veda etmeye hazırlanın. Yazımızı bir hafta düzenli uygulayın ve edineceğiniz rutinle parlak ve canlı bir cilde sahip olup sağlıklı yaşlanın.

1.Gün

Çoğu kadın tonik ve nemlendirici kullanımının ne kadar önemli olduğunun bilincinde olsa da halen pek çok kişi bunu önemsememektir. Maruz kaldığı kir ve tozdan, ayrıca üzerinde biriken hücrelerden ve yağlardan dolayı cilt yaşlı görünür. Bu birikimi gidermek için nazik bir temizleyici kullanarak gözeneklerinizi açabilir, akne veya sivilce sorunlarını giderebilirsiniz. Temizleyici seçiminiz cildinizin türüne bağlı olmalıdır. İyi bir cilt temizliğinden sonra deri yüzeyinde kalan yağ ve toz kalıntılarını bir tonikle temizlemelisiniz. Cilt yapınıza uygun gül suyu, yeşil çay veya elma sirkesi gibi doğal tonikler gözeneklerinizi sıkılaştırırken, cildinizin pH dengesini iyileştirir ve parlak bir görünüme kavuşturur. Bu rutini iyi bir nemlendirici ile sonlandırın.

2.Gün

İkinci gün, yediğiniz yiyecekleri kontrol ederek cilt sağlığınızı iyileştirmeye odaklanın. Cilt her ne kadar dış bakımlarla belli bir süre iyileştirilse de cilt sorunları gerçek anlamda ancak doğru beslenme ve içten yapılan takviyelerle düzelir. İşlenmiş gıdalardan uzak durmak ve doğal yiyeceklerle beslenmek sağlıklı şekilde ışıldayan, parlak bir cildin çekim yoludur.

3.Gün

Cilt üzerindeki ölü deriyi atmak için peeling yapın. Bu uygulama olmadan diğer yapılan işlemler hiçbir işe yaramayacaktır. Düzenli yapılan bir peeling cildi yumuşatır ve parlak bir görünüm sağlar. Aynı zamanda cildinize uygulayacağınız diğer bakımlar için iyi bir zemin hazırlar.

İlginizi çekebilir  Saç ekimi ve bilinmesi gerekenler

4.Gün

Dördüncü güne geldiğinizde gelişmiş bir cilt dokusu fark edeceksiniz. Ve yüzünüze sağlıklı ve parlak bir görüntü yansıyacak. Bununla birlikte bu durum rutinin bittiği anlamına gelmez. Yüzünüzü temizledikten sonra gözeneklerin açılması için buhar banyosu yapmalısınız. Yaklaşık 10 dakika buhar banyosuyla gözeneklerin açılmasını sağladıktan sonra cilt yapınıza uygun bir maske uygulayın. Bu bir kil maskesi de olabilir, bal ve yulaf ezmesinden oluşan bir karışımda olabilir. Önemli olan cilt yapınıza uygun maskeleri seçmenizdir. Maskeden sonra cildinizi durulayın ve toniğe batırılmış bir pamukla yüzünüzü tamponlayın. Bu uygulama açılmış gözenekleri tekrar sıkıştıracaktır. Ve iyi bir nemlendiriciyle günü bitirin.

5.Gün

Yüzünüze düzenli olarak masaj yapmanız kırışıklık ve sarkma gibi sorunları ortadan kaldıracaktır. Elinizi bir parça besleyici yağ ile iyice ısıtın ve masaja başlayın. Yanaklarınıza ve çene bölgesine masaj yaparken ellerinizi hep yukarı yöne hareket ettirerek cildi gerdirin. Bu şekilde bir masaj yer çekimine karşı sarkan cildi toparlayacaktır. Kan dolaşımı çok artacağı için cildi sakinleştirmek amacıyla yüzünüze buz gezdirerek daha sıkı ve daha parlak bir görüntü elde edebilirsiniz.

6.Gün

Üçüncü günde uyguladığınız peeling bakımını altıncı gün içinde tekrarlayın. Özellikle 30 yaş üstü hanımların haftada iki kere bu şekilde peeling uygulaması çok etkili olacak ve parlak bir cilde zemin hazırlayacaktır. Ardından nemlendirici sürmeyi unutmayın.

7.Gün

Cildin esnekliğini korumak için günlük su içmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca meyve aroması olmayan sağlıklı bir maden suyu, içerisindeki mineraller açısından çok iyi bir tercih olacaktır. Hazır satılan meyve suları veya asitli içecekleri tüketmeniz cildinizde tahmininizin ötesinde tahribat yapacaktır.

Yedi gün uygulamasını yapmaya hemen başlayın. Cildinizdeki canlı ve parlak görünüme şaşıracaksınız.

İlginizi çekebilir  Kış mevsiminde oluşan cilt kuruluğunu önlemenin yolları